يکشنبه ؛ 02 ارديبهشت 1403

وزیر دفاع یمن: نبرد ما برای حمایت از غزه «نامحدود» است

وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن با تاکید بر اینکه ورود به نبرد با دشمن صهیونیستی یک تصمیم ملی از جانب یمنی‌هاست تاکید کرد ما در نبردی نامحدود برای حمایت از غزه قرار داریم و همچنین عملیا‌ت‌ها ضد انواع کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی ادامه خواهد داشت.
کد خبر : 16089

 

 «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در سخنرانی خود در رزمایش بزرگ «روز موعود» اعلام کرد که نبرد یمن برای حمایت از ملت فلسطین در برابر دشمن صهیونیستی نبردی نامحدود بوده و برای هر احتمالی آماده‌ایم.

العاطفی افزود: محاصره دریاییِ تحمیل شده علیه رژیم اشغالگر ادامه دارد و عملیات‌های یمن در هدف قرار دادن انواع کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی متوقف نخواهد شد. آنچه باید برای همه درک شود این است که نبرد ما با دشمن صهیونیستی، نبردی نامحدود است و ما همچنان به این نبرد و محاصره دریایی علیه صهیونیست‌ها ادامه می‌دهیم.

وزیر دفاع دولت صنعا ادامه داد: تا زمانی که دشمن به تحرکات مشکوک خود در آب‌های منطقه‌ای یمن ادامه می‌دهد، عملیات‌‌های نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های نظامی یا تجاری آمریکایی و انگلیسی متوقف نخواهد شد و ادامه خواهد یافت.

این مقام یمنی تاکید کرد: واشنگتن و لندن و متحدان آنها باید بفهمند که حاکمیت ما بر دریاها و آب‌های سرزمینی خود یکی از موضوعاتی است که قابل بحث نمی‌باشد. یمن اکنون بر آب‌های سرزمینی خود حاکمیت دارد و هیچ توجیهی برای نگرانی آمریکا و انگلیس نیست. یمن قادر به گرفتن حقوق خود بوده و می‌داند چگونه با جامعه بین‌المللی که تنها به قدرتمندان احترام می‌گذارد برخورد کند.

بیشتر بخوانید

وی توضیح داد که نیروهای مسلح یمن با قدرت خود قواعد جدید درگیری را وضع می‌کنند؛ قواعدی که آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی و همه حامیان و متحدان آنها را مجبور می‌کند بهای سنگینی بپردازند.

وزیر دفاع دولت صنعا با اشاره به تحولات راهبردی که بعد از عملیات طوفان الاقصی در منطقه شکل گرفت و بارزترین آن ظهور قوی و غافلگیرکننده یمن به عنوان یک قدرت بانفوذ منطقه‌ای و بین‌المللی بود گفت: نبرد فتح موعود و جهاد مقدس یمن در حمایت از طوفان الاقصی پیروز خواهد شد و ناگزیر تغییرات ژئوپلیتیکی همراه با نظم نوین جهانی را به دنبال خواهد داشت.

محمد ناصر العاطفی ادامه داد: یمنی‌ها هرگز جنگ‌طلب و متجاوز نیستند اما جنایات وحشیانه‌ای که اشغالگران در غزه انجام می‌دهند، هر ملت آزاده‌ای را بر آن می‌دارد که اقدام به موضع‌گیری کند و مردم ما از همین ملت‌های آزاده هستند. ورود یمن به جنگ با رژیم منفور و غاصب صهیونیستی و محاصره دریایی علیه این رژیم، یک تصمیم ملی و حاکمیتی و اسلامی و انسانی است.

«رزمایش روز موعود» یکی از بزرگ‌ترین تمرین‌های رزمی و رزمایش‌های نظامی یمن است که یگان‌های تکاوری منطقه مرکزی ارتش یمن به اجرا در آوردند. شبیه سازی مقابله شدید و گسترده با نظامیان متجاوز آمریکایی و انگلیسی پس از هلی‌برن دشمن در برخی منطقه‌های یمن و نفوذ به بعضی منطقه‌های این کشور با کمک مزدوران دشمن، عملیات مهمی بود که در جریان این رزمایش انجام شد.

در این رزمایش 1000 تن از رزمندگان یگان‌های مهندسی، ضدزره، تک‌تیراندازان و توپخانه با به کارگیری جنگ‌افزارهای گوناگون شرکت کردند.

این درحالی است که رسانه‌های یمنی بامداد امروز گزارش دادند که آمریکا و انگلیس چهار نوبت، منطقه الطائف در شهرستان الدریهمی واقع در استان الحدیده را هدف قرار داده‌اند.

هدف از این حملات تضعیف قدرت پهپادی و موشکی ارتش یمن بوده است، با این حال، این تلاش‌ها مانع از عملیات‌های تلافی‌جویانه یمن و در راستای همبستگی با مقاومت و مردم فلسطین در غزه نشده است و ارتش یمن تأکید کرده است که توقف عملیاتش منوط به توقف جنگ علیه غزه است.

 
 

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظرات