چهارشنبه ؛ 29 فروردين 1403

ایران قوی با فناوری بومی هسته ای
به مناسبت ۲۰ فروردین؛ روز ملی فناوری هسته‌ای

ایران قوی با فناوری بومی هسته ای

روز ملی فناوری هسته ای نماد خودباوری، استقلال علمی، تکیه بر توان داخلی، اعتماد به استعداد جوانان دانشمند انقلابی و تداعی کننده عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در مسیر فتح قله و تحقق ایران قوی است.

خاطره‌ای از شهید آیت‌الله سعیدی برای همین روزها

در شرایطی که دشمنان نظام تمامی توان و ظرفیت خود را با صرف هزینه‌های کلان برای نا‌امید کردن مردم از حضور در انتخابات به میدان آورده‌اند،‌ به آسانی می‌توان درک کرد هر رأی که به صندوق‌ها انداخته می‌شود، صرفنظر از آن که برای انتخاب کدام نماینده باشد، تیری است که به سوی دشمن شلیک می‌شود و ترجمان همراهی و همسویی با آرمان شهیدان است. نیست؟!

حاج قاسم یک روز قبل شهادت برنامه چندسال را گفت

شب وقتی سوار ماشین شد تا برود، موقع خداحافظی رفتم و صورتش را بوسیدم. این تنها باری بود که صورت حاجی را بوسیدم. ایشان رفت و ما هم هرکدام به محل استقرار خودمان برگشتیم.

اسامی مجروحان انفجار تروریستی در بیمارستان‌های کرمان + جدول

ساعت ۱۴:۵۰ و ۱۵:۱۸ دقیقه عصر امروز دو انفجار در حاشیه گلزار شهدای کرمان به وقوع پیوست که تا این لحظه ۱۰۳ شهید و ۱۴۳ مجروح داشته است.

دست به دامان فضائل مادر

هر انسانی در مسیر زندگی به الگو نیاز دارد. بدون الگوی درست، هیچ‌کس مسیر درستی را نپیموده است، چراکه این الگوی مناسب است که راه و رسم درست زندگی کردن و سعادت ابدی را به انسان می‌آموزد. بهترین الگوها هم کسانی هستند که راه و رسم حق و حقیقت و سعادت را به آن ها نشان دهند.

مردی که عزیز دل مردم بود
به مناسبت سالروز شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی؛

مردی که عزیز دل مردم بود

چهار سال از شهادت مردی می‌گذرد که دوست و دشمن به عظمت و بزرگی او اعتراف کرده‌اند.

به یاد ام‌البنین‌های ایران زمین

در تقویم رسمی کشورمان، روز ۱۳ جمادی‌الثانی که امسال با ششم دی‌ماه مصادف شده، با عنوان «روز تکریم مادران و همسران شهدا» نامگذاری شده است، زیرا در چنين روزی مادر گرامی علمدار رشید کربلا از دنیا رخت بر بسته و به پسران شهیدش پیوسته است.

روایت یک قهرمان

روایت یک قهرمان

از میدان بهمن تهران که به سمت بهشت زهرا می‌رویم، عکس او بر روی دیوار توجه را به خود جلب می‌کند؛ چهره‌ای معصوم اما مصمم. چهره‌ای که انگار سال‌هاست که او را می‌شناسی.

اعلام برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم/ از گردهمایی فرزندان و یاران حاج قاسم تا رونمایی تولیدات فرهنگی

فرمانده سپاه استان کرمان از برگزاری برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم از ۱۲ تا ۱۸ دی‌ماه در کرمان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد زائران شهید سلیمانی نسبت به سال قبل حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

۱۶ آذر و جنبش دانشجویی ضداستکباری

جمله معروفی به شهید بهشتی منسوب است که «دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود.» این جمله به خوبی توصیف اهمیت جریان دانشجویی در سعادت یا شقاوت کشور است.