چهارشنبه ؛ 29 فروردين 1403

نقش مجلس آینده برای توسعه گردشگری در کشور

نقش مجلس آینده برای توسعه گردشگری در کشور

صنعت گردشگری به یکی از مهمترین صنایع پول‌ساز دنیا در دهه‌های اخیر بدل شده است؛ کشور‌های مختلف مدام در تلاش برای جذب گردشگران بیشتری هستند و بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی برخی کشور‌ها از محل صنعت گردشگری تامین می‌شود.

هنر و ادبیات، هم‌صدا با فلسطین

هنر و ادبیات، هم‌صدا با فلسطین

زبان هنر، برنده‌ترین ابزاری است که می‌توان در مهمترین رویدادها و مسائل فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی در دنیا از آن بهره گرفت. فرقی ندارد که چه هنری را به کار می‌بریم، زیرا هر هنری تاثیر خود و مخاطبان خاص خود را دارد.

چین و عمان پس از لغو ویزای ایران

چین و عمان پس از لغو ویزای ایران

بررسی‌های آماری از افزایش سفر اتباع و گردشگران چین و عمان به ایران پس از لغو یکطرفه روادید خبر می‌دهد.

الواح تخت جمشید و ارزش‌های تاریخی آن

الواح تخت جمشید و ارزش‌های تاریخی آن

ارزش تاریخی، معنوی و مطالعاتی این الواح از یک سو و وضع آشفته ایران در دوره پهلوی اول و دوم باعث شد تا دانشگاه شیکاگو که قرار بود سه سال به صورت امانی روی الواح کشف شده از کاوش‌های تخت جمشید مطالعه کند، از استرداد آن در موعد مقرر خودداری کرد.

چه کسی ۵۰ اثر تاریخی ایران را تخریب کرد؟

چه کسی ۵۰ اثر تاریخی ایران را تخریب کرد؟

بیش از ۵۰ اثر تاریخی از دوره صفوی را چه کسی خراب کرده باشد خوب است؟! اصلا خوب که نیست و امروزه باور چنین اقدامی هم سخت است، ولی «ظل‌السلطان» قاجار چنین کاری کرد و ایرانی ها را از بخشی از یادگاران باشکوه دوران صفویه محروم کرد.

نشست تمدن‌های کهن در بغداد برای حفظ میراث فرهنگی

ششمین دور نشست تمدن‌های کهن روز یکشنبه در بغداد آغاز بکار کرد و شرکت کنندگان در این نشست درباره توسعه همکاری در زمینه حفظ و نگهداری از آثار باستانی و تقویت ارتباط و تبادل تجربه میان ملت‌ها و فرهنگ‌های مختلف گفتگو کردند.

دیدار با حسین محجوبی ـ معمار پارک ساعی و نقاش معاصر

ساخت پارک های جدید برای تهران روی بوم نقاشی!

طراح و معمار پارک های معروف تهران که از نقاشان معاصر کشورمان هم هست، مدتی است که برای طراحی پارک های جدید به بن بست خورده است. می گوید، تهران آب ندارد. او خلاقیت را جایگزین ماندن در این شرایط کرده است و پارک هایی که طراحی کرده و قرار بوده زمانی عملیاتی شود را در تابلوهایش به تصویر می کشد.

کشف محل دفن زکریای رازی بعد از ۱۱ قرن

مدیر پژوهش مرکز نجوم آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) از کشف محل دفن زکریای رازی بعد از ۱۱۰۰ سال در قبرستان امامزاده شعیب (ع) شهرستان ری خبر داد.

رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در برج میلاد/ خاطره «سیروس مقدم» از دیدار با حاج قاسم در «پایتخت5»

تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پس از رونمایی در برج میلاد به صورت دائمی در یکی از جایگاه‌های موزه مشاهیر برج میلاد قرار گرفت.

به بهانه حضور گروهی از بانوان در ورزشگاه آزادی

حالا وقت عبور از حاشیه‌هاست

چالش و دعوا بر سر رفتن زنان به ورزشگاه‌ها بالاخره تمام شد و گروهی از زنان تهرانی توانستند بازی ایران و کامبوج را از نزدیک ببینند، اما با پایان یافتن این مشکل، آیا حل سایر موضوعات مرتبط با زنان هم قرار است با همین همت و جدیت پیگیری شود یا همه بگوومگو‌ها بر سر چنین موضوع حاشیه‌ای بوده و سایر موضوعات اصلی به فراموشی سپرده می‌شوند؟