شنبه ؛ 29 ارديبهشت 1403
17 ارديبهشت 1403 - 12:02
رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران حج:

حج امسال، حج برائت است/ آنچه در غزه اتفاق می‌افتد در تاریخ می‌ماند

رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران حج فرمودند: آنچه که امروز در غزه اتفاق می‌افتد شاخص عظیمی است که در تاریخ می‌ماند و راه را نشان خواهد داد.
کد خبر : 16459

تبیین:

 

در آستانه برگزاری کنگره عظیم حج ابراهیمی، مسؤولان و کارگزاران حج و جمعی از زائران بیت‌الله الحرام کشورمان صبح امروز (دوشنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

Pause
00:00
-00:46
Unmute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

بخشی از مهمترین محور بیانات ایشان به شرح زیر است:

حج امسال، حج برائت است

امسال، حج ما حج برائت است بنابر تعالیمی که جناب ابراهیم به ما داده است. البته از اول انقلاب برائت در حج وجود داشته است، جاری شده است، باید هم بماند و باشد لکن حج امسال بالخصوص حج برائت است. 

Pause
01:58
-01:39
Unmute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

این حوادثی که در غزه پیش می‌آید و این حادثه‌ی عجیب، عظیم، این آشکار شدن چهره‌ی خون‌آشام یک مجموعه‌ی برخاسته‌ی از تمدن غربی، اینها چیزهایی است که توجه به آن، مخصوص امروز و این‌روزها نیست، این در تاریخ خواهد ماند.

آنچه که امروز دارد اتفاق می‌افتد در غزه و فلسطین، این حملات وحشیانه و سگ هار صهیونیست و عناصر خون‌آشام صهیونیست، از یک طرف، آن مظلومیت و در عین حال مقاومت مردم مسلمان غزه، از یک طرف، هرکدام یک نشانه‌ی عظیم و شاخصی است که در تاریخ می‌ماند. اینها شاخص‌های مهمی است که راه را به آینده‌ی بشریت نشان خواهد داد.

با مباشر و پشتیبان قتل نمی‌شود با روی خوش و ملایمت رفتار کرد

خب امروز کیست در دنیا که با مسلمان‌ها دشمنی می‌کند، ستیزه‌گری میکند، آنها را میکشد؟ زنشان را، مردشان را، فرزندشان را، آنها را از خانه و دیارشان بیرون میکند. آن کیست؟ دشمن صهیونیست در قرآن روشن‌تر از این توصیف بشود؟ فقط هم دشمن صهیونیست نیست. «وَظَاهَرُوا عَلَیٰ إِخْرَاجِکُمْ» کسانی که کمک می‌کنند به او. کی کمک میکند؟ اگر کمک آمریکا نبود، رژیم صهیونیستی قدرت داشت، جرأت داشت که این جور وحشیانه با مردم مسلمان، با زن و مرد، با کودک در آن محیط محدود این جور رفتار بکند؟ نمیشود با این دشمن با روی خوش برخورد کرد. نمی‌شود با آن‌ها باملایمت رفتار کرد، چه آنی که مباشر قتل است، چه آنی که معاون قتل است، پشتیبان قتل است، چه آنی که خانه را ویران میکند، چه آنی که از ویران‌کننده‌ی خانه پشتیبانی می‍کند. «وَمَن یَتَوَلَّهُمْ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ» آیه‌ی قرآن است.

Pause
01:48
-01:19
Unmute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

امسال حجاج باید بتوانند منطق قرآنی برائت را به همه دنیای اسلام منتقل کنند

برائت امسال از همیشه بارزتر است؛ حج امسال حج برائت است.

Pause
00:24
-00:27
Mute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

بایستی بتوانند حجاج مومن چه ایرانی و چه غیر ایرانی از هرجا که هستند، این منطق قرآنی را منتقل کنند به همه دنیای اسلام؛ امروز فلسطین به این احتیاج دارد.

منبع: مشرق

ارسال نظرات