19 فروردين 1403 - 12:45

۴ هزار واحد مسکونی، ۲ پارک، مسجدز در، کلانتری و مرکمانی در پرند افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان اینکه از سوی آن شرکت ۷۰ میلیاردتومان برای خرید اتوبوس به شهرداری پرند به منظور تسهیل تردد ساکنان پرداخت شده است، از افتتاح ۴ هزار واحد مسکونی، دو پارک، مسجد، کلانتری و مرکز درمانی در خردادماه امسال خبر داد.
کد خبر : 16242
 
 

تبیین:

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تکمیل واحد‌های باقیمانده مسکن مهر و اقدامات در دست اجرا برای تسهیل حمل و نقل در شهر جدید پرند را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: هم اکنون برای ۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر در شهر جدید پرند تامین زمین شد و فرآیند انتخاب پیمانکار و شروع عملیات اجرایی آغاز شده است که این رقم در سال گذشته ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد بود و با تاکید وزیر راه و شهرسازی امسال افزایش یافت.

صیادی با بیان اینکه میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر جدید پرند ۲۵ درصد است، افزود: تا پایان خردادماه به شرط تامین آب، برق و گاز امکان افتتاح ۴ هزار واحد مسکونی فراهم می‌شود. از این تعداد ۴ هزار واحد مسکونی ۲ هزار واحد مربوط به پروژه‌های نهضت ملی مسکن و باقیمانده مسکن مهر و حدود ۲ هزار واحد مربوط به پروژه‌های مشارکتی است.

وی توضیح داد: از آغاز دولت سیزدهم تاکنون در مسکن مهر پرند ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد تحویل شد و در نهضت ملی مسکن نیز تاکنون ۴۹۶ واحد تحویل شده است که این رقم در مجموع ۱۲ هزار و ۹۶ واحد است.

صیادی گفت: در بسته افتتاح جدید و در نشستی که با حضور معاون عمرانی استاندار تهران و مدیران عامل دستگاه‌های خدمات‌رسان آب، برق، گاز در پرند برگزار شد، مقرر شده است تا با انجام به موقع اقدامات دستگاه‌های خدمات‌رسان، حدود ۷۰۰ واحد باقیمانده مسکن مهر تعاونی‌ها و همچنین یکهزار و ۲۰۰ واحد نهضت ملی مسکن را تحویل بدهیم. با تحویل این تعداد واحد مسکن مهر در مجموع بیش از ۵۴۰ واحد باقی می‌ماند که این واحد‌ها پروژه‌های مساله‌دار حقوقی هستند و عملا امکان تکمیل این تعداد واحد مسکن مهر امکان پذیر نیست. در مراجع قضایی برای این واحد‌ها تشکیل پرونده شده است و باید بررسی‌های لازم قضایی در این خصوص انجام شود.

وی ادامه داد: در بسته افتتاحی در خردادماه علاوه بر واحد‌های مسکونی، دو پارک دارای سرای محله، مجموعه‌های ورزشی روباز و فضای تفریحی افتتاح خواهد شد. همچنین یک مسجد و یک باب کلانتری و یک واحد درمانی در پرند افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در خصوص برنامه‌های آن شرکت برای تسریع در حمل ونقل پرند گفت: کار مناسبی در سال گذشته انجام شد و متروی پرند با کمک مجموعه وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر جدید پرند، افتتاح شد و هم‌اکنون این مترو در حال ارائه خدمات به ساکنان این منطقه است.

صیادی افزود: در حوزه ناوگان جاده‌ای و تامین اتوبوس در شهر جدید پرند به منظور تسهیل در تردد ساکنان، توافقی با شهرداری پرند برای این کار انجام شد و حدود ۷۰ میلیاردتومان منابع شرکت عمران شهر جدید پرند در اختیار شهرداری پرند قرار گرفت تا نسبت به ثبت سفارش خرید اتوبوس اقدام کند. هم‌اکنون کار ثبت سفارش انجام شده است و به زودی اتوبوس‌های خریداری شده به ناوگان حمل و نقل عمومی پرند افزوده می‌شود.

ارسال نظرات