15 فروردين 1403 - 16:42

سعدالله زارعی: اسرئیل به دنبال باز کردن پای ایران به جنگ مستقیم نیست

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال باز کردن پای ایران به جنگ مستقیم نیست، زیرا صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند درگیر شدن با کشورمان به معنای سرعت یافتن پایان موجودیت رژیم صهیونیستی است.
کد خبر : 16209

تبیین:

سعدالله زارعی، تحلیلگر مسائل سیاسی درباره اهداف پشت پرده رژیم صهیونیستی از حمله هوایی به ساختمان مجاور کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه عنوان کرد: رژیم صهیونیستی با این انگاره که با حمله به مواضع ایران در سوریه می‌تواند دستاوردی علیه کشورمان و جبهه مقاومت کسب کند، دست به چنین اقدامی زد؛ البته تمرکز اصلی آنها این است که به دنبال حملات به مواضع ایران در سوریه بتوانند کشورمان را مجبور به خروج از سوریه کنند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی با این هدف کلی در چند ماه گذشته نیروها، مستشاران و مسئولان سازمان دهنده مناسبات ایران و سوریه را هدف قرار داده اند و روی این محور متمرکز شده‌اند تا از سوریه خارج شویم. تحلیلگر مسائل سیاسی عنوان کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال باز کردن پای ایران به جنگ مستقیم نیست، زیرا صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند درگیر شدن با کشورمان به معنای سرعت یافتن پایان موجودیت رژیم صهیونیستی است.

آنها به دلیل اینکه می دانند از پس حملات مقاومت در غزه برنمی‌آیند و هر روز بر تعداد جان باختگان‌شان افزوده می‌شود، رو به جنایت‌هایی آورده‌اند و به این موضوع واقفند نمی‌توانند با ایران درگیر شوند. زارعی با بیان اینکه صهیونیست‌ها جرأت مبارزه و مقابله با حزب الله لبنان را ندارند، لذا مهم ترین هدفشان این است با حملات هوایی به مواضع ایران، کشورمان را وادار به تجدیدنظر در حضور در سوریه کنند، گفت: عملکرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در داخل سرزمین‌های اشغالی زیر سؤال است.

وی افزود: صهیونیست‌ها مدام این پرسش را مطرح می‌کنند، با وجود جنایت‌ها و کشته‌هایی که بر دستشان مانده است و اینکه فشار اقتصادی زیادی متحمل می‌شوند و تل آویو تاکنون مسئولیت کشتار بیش از ۸ هزار فلسطینی را در غزه برعهده گرفته است و بیش از ۱۰ هزار نفر زخمی شده‌اند، آیا کابینه نتانیاهو موفق شده است به اهداف اعلام شده خود دست یابد؟

زارعی توضیح داد: با توجه به اینکه پاسخ منفی است، نتانیاهو و ارتش صهیونیستی تلاش می‌کنند با حادثه آفرینی در خارج از غزه اهداف اعلام نشده را جایگزین اهداف اعلام شده کنند؛ به این معنا که یکسری اهداف غیر واقعی را جایگزین اهداف چهارگانه‌ای کرده‌اند که در ابتدای جنگ اعلام کرده بودند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: نتانیاهو می‌داند در ماه‌های گذشته که جنگ غزه را کلید زده، کمترین دستاوردی نداشته است؛ لذا با حمله به مواضع ایران و تنش آفرینی در منطقه تلاش می‌کند وانمود کند دستاوردی داشته است.

وی افزود: نتانیاهو می‌خواهد با دستاوردسازی صهیونیست‌ها را آرام کند، اما در صحنه جنگ غزه درمانده است و قطعاً نمی‌تواند اقدامی برای نجات خود انجام دهد، زیرا محور مقاومت با تلاش و انگیزه بیشتری برای نابودی رژیم صهیونیستی پای کار می‌مانند و از حمایت مردم جهان برخوردار هستند.

منبع: مشرق

ارسال نظرات