دوشنبه ؛ 31 ارديبهشت 1403

تبیین:

پیکرهای مطهر شهدای گمنام و تازه شناسایی‌شده دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در تهران و برخی شهرها تشییع شدند.

به گزارش مشرق، پس از سالها انتظار پیکرهای مطهر شهدای گمنام و تازه شناسایی‌شده دفاع مقدس صبح امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در تهران و برخی شهرها تشییع شدند.

این مراسم در اجتماع بزرگ صادقیون با حضور قشرهای مردم، هیات‌ها و موکب‌های عزاداری تهران برگزار شد.

استان‌های قم، کرمان و قزوین میزبان ۱۴ شهید «گمنام» هستند و ۱۲ شهید تازه شناسایی‌شده هم در استان‌های البرز، خراسان جنوبی، اصفهان، فارس، همدان و خوزستان تشییع می‌شوند.

پایان فراق پس از ۴۲ سال/ وداع دزفولی‌ها با شهید عشیری

پیکر مطهر شهید غلامعلی عشیری لیوسی، از شهدای دفاع مقدس شهرستان دزفول که پس از ۴۲ سال شناسایی و به خاک مقدس ایران اسلامی بازگردانده شد صبح امروز با حضور قشرهای مختلف مردم تشییع و در گلزار شهدای دزفول به خاک سپرده شد.

پیکر مطهر این شهید همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)، بر روی دستان همرزمان و مردم شهید پرور دزفول از حسینیه ثارالله این شهرستان تا شهیدآباد تشییع شد.

پیکر پاک و مطهر شهید غلامعلی عشیری لیوسی؛ از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول، پس از گذشت ۴۲ سال از شهادت، شناسایی شده و به دامان شهر و دیارش بازگشت.

پیکرهای شهدای گمنام در سراسر کشور تشییع شدند+ عکس و فیلم

شهید غلامعلی عشیری لیوسی، متولد یکم مهر ۱۳۴۳، در تاریخ ۲۱ بهمن سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی شرکت کرد و در منطقه فکه، جاویدالاثر شد و بتازگی پیکر پاک و مطهر ایشان توسط گروه های تفحص شهدا کشف و شناسایی شده است.

پدر و مادر این شهید والامقام در سال‌های گذشته دارفانی را وداع گفته اند.

مزار یادبود این شهیدوالامقام در گلزار شهدای شهیدآباد شهرستان دزفول قرار دارد که با بازگشت پیکر مطهرش طی مراسمی تشییع و در مزار یادبودش به خاک سپرده شد.


تشییع پیکر مطهر ۴ شهید تازه تفحص‌شده در اصفهان

صبح امروز مراسم آیین تشییع پیکر مطهر ۴ شهید تازه تفحص شده در میدان فیض اصفهان آغاز شد و به سمت گلستان شهدا ادامه داد.

مردم شهیدپرور و همیشه درصحنه همانند گذشته در آیین همراهی این شهدای تازه تفحص شده حضور پیدا کردند تا نشان دهنده ادامه دهنده راه آنها هستند و در حفظ اسلام و نظام می‌کوشند.

پیکر پاک ۳ شهید دفاع مقدس، شهید عباس رمضانی، شهید مجتبی نادر طهرانی و شهید جواد مراثی که به تازگی تفحص شده اند و همچنین پیکر یک شهید گمنام در شهر اصفهان تشییع می‌شود.

Play
00:00
-00:34
Mute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

هویت پیکرهای مطهر این شهدا که از شهدای هشت سال دفاع مقدس بوده‌اند، از طریق پلاک هویت و DNA احراز شده و پس از سال ها چشم انتظاری خانواده هایشان به آغوش خاک دیار خود بازگشتند.

مردم قدرشناس اصفهانی با حضور پرشور خود و سردادن بانگ " یاحسین" و یا " زینب" از قهرمانان خود استقبال کردند و آنها را به سوی بهشت بدرقه می کنند.

پیکرهای شهدای گمنام در سراسر کشور تشییع شدند+ عکس و فیلم

دختران کودک و نوجوان محجبه د رکنار مادران خود با حضور خود در این مراسم بزم ۴ شهید والا مقام را باشکوه تر کردند.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، نماینده مردم استان اصفهان درمجلس خبرگان رهبری نماز این شهدا را خواند تا آماده آرام گرفتن در خانه ابدی خود شوند.

تشییع پیکر شهید دفاع مقدس در اجتماع صادقیون در مشهدالرضا

عرصه میدان شهدای مشهد امروز صبح مملو از حضور زائران و مجاوران عزادارنی بود که همزمان با سالروز شهادت ششمین امام معصوم، حضرت امام جعفر صادق (ع)، در سوگ این امام همام در اجتماع صادقیون به عزاداری پرداختند.

زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در عزای شهادت رئیس مذهب شیعه، با برگزاری اجتماع در میدان شهدای مشهد، حزن و اندوه خود را در عزای آل الله نشان داده و عزاداریکردند. دسته های عزا یکی پس از دیگری نیز در خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی مشغول به عزاداری هستند.

Play
00:00
-02:12
Mute
Settings
PIPEnter fullscreenDownload
 

عزاداران مسیر میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی را طی کردند و پس از آن در حرم مطهر رضوی پای سخنرانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نشستند.امروز همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع)پیکر مطهر شهید مجید شخصی از شهدای دفاع مقدس نیز تشییع شد.

پیکرهای شهدای گمنام در سراسر کشور تشییع شدند+ عکس و فیلم

جمعیت عزادار همچنین پیکر مطهر شهید مفقود الاثر دفاع مقدس؛ مجید شخصی را که پس از ۴۲ با تفحص در منطقه چزابه تفحص و از طریق آزمایش دی ان‌ای هویتش شناسایی و به آغوش خانواده بازگشته تشییع و پیکر این شهید را تا حرم مطهر رضوی بدرقه کرده و مهیای حضور در مراسم عزاداری در حرم رضوی شدند.

تشییع پیکر شهید دوران دفاع مقدس در بوشهر

همزمان با مراسم سوگواری حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام و پیکر مطهر شهید مرتضی غلامی دشتی نظری از میدان قدس تا حوزه علمیه بوشهر تشییع شد.

مدیرکل بنیاد شهید استان بوشهر با بیان اینکه این رزمنده دفاع مقدس در اسفند ماه سال ۱۳۶۳ در منطقه شرق دجله به شهادت رسیده است اظهار داشت: پیکر مطهر این شهید به‌عنوان رزمنده گمنام که در سال ۱۳۸۸ تفحص شد در نجف آباد اصفهان به خاک سپرده شد.

پیکرهای شهدای گمنام در سراسر کشور تشییع شدند+ عکس و فیلم

نعمت اله غلامپور با بیان اینکه این شهید والامقام در آذر ماه سال ۱۴۰۰ تعیین هویت شد گفت: پیکر این شهید که همجوار مزار شهید محسن حُجَجی در نجف آباد دفن شده بود پس از تصمیم‌گیری خانواده شهید پیکر مطهر آن برای دفن در گناوه به استان بوشهر منتقل شد.

وی اضافه کرد: پیکر مطهر شهید والامقام مرتضی غلامی دشتی نظری امروز بر روی دستان مردم قدرشناس بوشهر تشییع شد گفت بعد از ظهر امروز پیکر مطهر این شهید بر روی دستان مردم گناوه تشییع و بعد از آن در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده می‌شود.

 

منبع: مشرق

ارسال نظرات