دوشنبه ؛ 31 ارديبهشت 1403
12 ارديبهشت 1403 - 11:22

ضرب و شتم نظامیان زن اسرائیلی بعد از امتناع از حضور در ارتش

رسانه‌های عبری با اشاره به وضعیت نابسامان نظامیان زن در ارتش این رژیم اعلام کردند که آنها بعد از امتناع از حضور در جنگ، در معرض رفتارهای خشن و وحشیانه فرماندهان قرار دارند و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند و دچار وحشت و اختلالات روانی و جسمی شده‌اند.
کد خبر : 16423

تبیین:

در حالی که از ابتدای جنگ غزه ارتش رژیم صهیونیستی با کمبود نیرو مواجه بود و علی رغم اینکه صدها هزار نفر از نیروهای ذخیره را برای شرکت در جنگ غزه فراخوانده و بار بزرگی به اقتصاد این رژیم وارد کرد این مشکل همچنان ادامه دارد و این در شرایطی است که بسیاری از نظامیان ارتش اسرائیل به ویژه نظامیان زن حاضر به ورود به ارتش و مشارکت در جنگ غزه نیستند و بر همین اساس مورد انواع رفتارهای خشونت آمیز قرار گرفته‌اند.

در همین راستا وب سایت عبری والا به وضعیت وخیم نظامیان زن ارتش صهیونیستی در جریان جنگ غزه اشاره و اعلام کرد که نظامیان زن ارتش اسرائیل به دلیل بدرفتاری‌ها و اقدامات خشونت آمیزی که بعد از خودداری از حضور در ارتش به دنبال عملیات 7 اکتبر با آن مواجه شده‌اند وحشت زده هستند و از مشکلات روانی زیادی رنج می‌برند.

این رسانه صهیونیستی اعلام کرد که ده‌ها نظامی زن اسرائیلی که مجبور هستند در جریان جنگ حضور داشته باشند هفته‌ها پیش به دلیل نگرانی شدید از اینکه ممکن است کشته یا اسیر شوند از فرماندهان خواستند که ماموریتشان را تغییر دهند.

وب سایت عبری والا به نقل از خانواده‌های این نظامیان زن ارتش صهیونیستی نوشت که دختران آنها برای ساعات طولانی در پایگاه «تل هشومیر» زیر آفتاب سوزان قرار دارند و فرماندهان بر سر آنها فریاد می‌زنند و آنها را مورد تهدید و ضرب و شتم قرار می‌دهند و به آنها لگد می‌زنند. آنها همچنین مجبور بودند در یک مکان پر سر و صدا بخوابند و این اتفاقات برای آنها قبل از انتقال به پایگاه «سیاریم» برای گذراندن یک دوره ویژه رخ داد که موجب شد در معرض غش و حملات پانیک مداوم قرار بگیرند.

خانواده‌های این نظامیان زن گفتند که دخترانشان بعد از آزار و اذیت‌های وحشیانه‌ای که علیه آنها اعمال شده حاضر نیستند دیگر در ارتش بمانند.

وب سایت عبری وای نت نیز در همین زمینه فاش کرد که ده‌ها نظامی زن از اعزام به پایگاه آموزشی اولیه نیروهای گارد مرزی در پایگاه سیاریم در وادی عربه در مرز با اردن خودداری کردند.

این رسانه صهیونیستی تاکید کرد که امتناع نیروهای زن استخدام شده از اعزام به این پایگاه در شرایطی است که آنها نگرانند اتفاقی که در 7 اکتبر برای شماری از نظامیان و افسران رخ داد برای آنها نیز بیفتد.

بر اساس گزارش این رسانه عبری، ده‌ها نظامی زن اسرائیلی انتقال به پایگاه مذکور را رد کرده و شماری از آنها بازداشت شدند.

منبع: الوقت

ارسال نظرات