شنبه ؛ 29 ارديبهشت 1403
05 ارديبهشت 1403 - 09:34

بازداشت ۷۴ تبهکار خطرناک در تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۷۴ نفر متهم در تهران خبر داد.
کد خبر : 16360

تبیین: 

سردار علی ولی‌پور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی پایتخت امروز اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات اطلاعاتی مأموران پلیس آگاهی، طی چند روز گذشته شبکه‌ای از سارقان خشن و قاپ‌زنان در قالب ۲۱ باند متلاشی شد و ۷۴ نفر از اعضای این باندها دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان بیش از ۵۰۰ دستگاه گوشی مسروقه کشف شده است که در اسرع وقت تحویل مال‌باختگان می‌شود‌‌، افزود: این افراد بیشتر سابقه‌دار بودند و به‌واسطه هماهنگی‌های خوب با دستگاه قضایی بعد از تحمل کیفر از زندان آزاد و حتماً با پابند الکترونیک رصد خواهند شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: از طرح‌های در حال اجرای پایش الکترونیکی مجرمین که در سایر استان‌ها نیز اجرا شده است، می‌توان به‌عنوان طرحی با هدف کاهش جرایم و افزایش رضایت مردم نام برد.

وی گفت: اگرچه آمار سرقت‌های مسلحانه کاهش یافته است، اما دسترسی مجرمان به سلاح گرم همچنان یک معضل جدی است و به همین دلیل، برخورد قاطع با این افراد ضروری است، در همین راستا، تشدید مجازات‌ها از طریق قوانین در حال پیگیری می‌تواند نقش مؤثری در مقابله با این معضل ایفا کند.

ولی‌پور گودرزی اضافه کرد: در راستای برگزاری هرچه بهتر کنکور، کارگروهی با حضور فراجا تشکیل شده است و تدابیر لازم برای ارتقای کیفیت آزمون اندیشیده خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات