18 فروردين 1403 - 16:52

استفاده تل‌آویو از لاوندر برای نسل‌کشی در غزه

افسران اطلاعاتی رژیم صهیونیستی استفاده ارتش این رژیم از هوش مصنوعی برای هدف قراردادن ۳۷۰۰۰ فلسطینی با ادعای ارتباط با حماس در جریان جنگ کنونی غزه و استفاده از «بمب‌های گنگ» برای حذف آن‌ها را فاش کردند.
کد خبر : 16233

تبیین:

«برای هر هدف تنها ۲۰ ثانیه سرمایه‌گذاری می‌کردم. ده‌ها مورد را در روز هدف قرار می‌دادم. من به عنوان یک نیروی انسانی هیچ ارزش افزوده‌ای برای سیستم ندارم جز اینکه مهر تایید نهایی را می‌زنم و این باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شد». این را یکی از شش افسر اطلاعاتی مسؤول استفاده از سیستم هوش مصنوعی «لاوندر» برای هدف قراردادن فلسطینی‌ها در نوار غزه فاش کرد.

این افسران اطلاعاتی اسرائیلی که در استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین اهداف در غزه و حذف آنها مشارکت داشتند در گزارشی که امروز پنجشنبه در نشریه 972+ و وبگاه عبری Local Call منتشر شد، فاش کردند که رژیم صهیونیستی در حمله اخیر به غزه از لاوندر برای هدف قرار دادن فلسطینی‌ها استفاده کرده و تنها در یک مرحله تا 37000 فلسطینی را در بانک اهداف ارتش گنجانده است.

این منابع اطلاعاتی علاوه بر افشای این «اقدام بی‌سابقه» و مبتنی بر «مکانیسم آماری» اعلام کردند که مقامات نظامی اسرائیل اجازه کشتن تعداد زیادی از غیرنظامیان فلسطینی را به ویژه در هفته‌ها و ماه‌های اول تجاوز اسرائیل به غزه را دادند.

هر شش افسر اطلاعاتی تایید کردند که لاوندر نقشی اصلی در جنگ غزه ایفا کرده و حجم زیادی از داده‌ها را برای شناسایی سریع قربانیان برای هدف گیری پردازش می‌کرد.

لاوندر یک هوش مصنوعی است که توسط یگان 8200 (سرویس اطلاعاتی اسرائیل فعال در زمینه جنگ سایبری، تولید ویروس‌های مخرب و نفوذ به تاسیسات نظامی ارتباطی و تامین انرژی) ارتقا یافته است.

بر اساس این گزارش در جریان جنگ کنونی در غزه پس از نمونه‌برداری‌های تصادفی و تأیید آن، یگان اطلاعاتی به این نتیجه رسید که «این سامانه هوش مصنوعی به دقت 90 درصدی دست یافته، امری که ارتش اسرائیل را بر آن داشت تا استفاده جامع از آن را در دستور کار قرار دهد.

لاوندر با ایجاد یک پایگاه داده حاوی ده ها هزار به عنوان اعضای رده پایین شاخه نظامی حماس مشخص کرد. این اهداف در کنار یک سیستم پشتیبانی تصمیم‌گیری مبتنی بر هوش مصنوعی دیگر به نام Gospiel که ساختمان ها و سازه ها را به عنوان هدف توصیه می کرد، مورد استفاده قرار گرفت.

منابع می‌گویند که حملات علیه اهداف تعیین‌شده توسط لاوندر اغلب با استفاده از مهمات غیر هدایت‌شونده موسوم به «بمب‌های گنگ» انجام می‌شود که کل خانه‌ها را ویران می‌کند و تمام ساکنان آن را می‌کشد. یکی از افسران اطلاعاتی در توجیه این اقدام گفت که «شما نمی خواهید بمب‌های گران قیمت را برای افراد بی اهمیت هدر دهید، آنها برای کشور بسیار گران هستند و کمبود آنها وجود دارد.»

یکی دیگر از این افسران اطلاعاتی با تایید استفاده از بمب‌های گنگ و ویران کردن خانه‌ها بر سر ساکنان آن تصریح کرد که «اهمیتی ندارد حتی اگر با این اقدام از حمله‌ای جلوگیری کرده باشید. شما بلافاصله به سمت هدف بعدی خواهید رفت. با این سیستم، بانک  اهداف هرگز پایان نمی یابند.شما 36000 منتظر دیگر دارید».

در این میان یکی دیگر از افسران اطلاعاتی گفت که «ما دائماً تحت فشار بودیم. آنها واقعا بر سر ما دارد می‌زدند و می‌گفتند که اهداف بیشتری برای ما بیاورید... اکنون باید حماس را به هر قیمتی که باشد، درهم بشکنیم. هر چیزی را که می توانید بمباران کنید».

وی افزود برای پاسخ به این فشارها و مطالبات بود که ارتش اسرائیل به شدت به لاوندر برای ایجاد پایگاه داده از افراد متکی بود و با این ادعا که این اهداف دارای ویژگی‌های مبارزان مقاومت هستند، آنها را هدف قرار می‌داد.

منبع: الوقت

ارسال نظرات