يکشنبه ؛ 02 ارديبهشت 1403
05 فروردين 1403 - 09:57

روایت‌ تکان‌دهنده از جنایات صهیونیست‌ها در نزدیکی بیمارستان الشفا

یک شهروند فلسطینی جزئیاتی تکان دهنده از جنایات رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفا و مناطق اطراف آن را افشا کرد.
کد خبر : 16128
روایت‌ تکان‌دهنده از جنایات صهیونیست‌ها در نزدیکی بیمارستان الشفا

تبیین:

 

ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه و با وجود شبکه‌ای از تونل‌ها در مرکز درمانی الشفا که به‌عنوان پایگاهی برای حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی استفاده می‌شود، به بیمارستان اصلی غزه حمله کرد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه خبر داده در پی این حمله تاکنون پنج بیمار به شهادت رسیده‌اند و پنج نفر دیگر هم مجروح شده‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرده به دلیل محاصره این مرکز درمانی و عدم رسیدن آب و غذا به آن در ۶ روز گذشته، اوضاع دیگر بیماران نیز وخیم می‌شود.

رویترز نوشته ساکنان مناطق اطراف بیمارستان الشفا می‌گویند ارتش رژیم صهیونیستی شماری از ساختمان‌های نزدیک آن را تخریب کرده‌اند.

دفتر مطبوعاتی دولت غزه هم خبر داده تانک‌های اسرائیلی به سمت بیمارستان الشفا آتش گشوده، بخش جراحی آن را به آتش کشیده‌اند و حدود ۲۴۰ نفر از بیماران و همراهان آن‌ها و شماری از کادر درمان را هم بازداشت کرده‌اند.

سخنگوی حماس اعلام کرده رزمندگان این جنبش در این بیمارستان حضور ندارند و افسانه‌سرایی‌های رژیم صهیونیستی درباره کشتن و بازداشت نیروهای فلسطینی در این مکان صحت ندارد و صهیونیست‌ها تنها بیماران و مردم آواره را هدف قرار داده‌اند.

 

روایت‌ تکان‌دهنده از جنایات نظامیان صهیونیست در نزدیکی بیمارستان الشفا
نظامیان صهیونیست در اطراف بیمارستان الشفا

 

شبکه الجزیره نیز روز شنبه مصاحبه‌ای با یک شهروند فلسطینی به نام «جمیله الهسی» که در نزدیکی بیمارستان الشفا در محاصره صهیونیست‌ها بوده منتشر کرد؛ مصاحبه‌ای که روایت‌های تکان‌دهنده‌ای را با خود داشت.

الهسی می‌گوید او به همراه دیگر شهروندان فلسطینی حاضر در نزدیکی بیمارستان الشفا در معرض بمباران شدید رژیم صهیونیستی قرار داشتند.

او می‌گوید در ۶ روز گذشته نتوانسته‌اند آب و غذا پیدا کنند، حتی آب برای باز کردن روزه خود ندارند و کودکان فلسطینی حتی نمی‌توانند آب شور برای نوشیدن پیدا کنند. او از صلیب سرخ جهانی خواست به کودکان و بیماران آب برساند.

الهسی همچنین از هتک‌حرمت و قتل زنان فلسطینی توسط نظامیان رژیم صهیونیستی خبر داد.

او همچنین از کوچاندن اجباری ۶۵ خانواده فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی از اطراف بیمارستان الشفا گفت و افزود: «نیروهای اشغالگر تمام خانواده‌ها را سوزاندند و کشتند. آن‌ها ساختمانی را که ما در آن بودیم، به آتش کشیدند».

ساعاتی بعد، جنبش حماس به جنایات رژیم صهیونیستی در بیمارستان الشفا واکنش نشان داد و اعلام کرد: «ما سکوت بین‌المللی در قبال فاجعه ایجاد شده توسط ماشین جنگی اشغالگر فاشیست در بیمارستان الشفا و اطراف آن ابراز تاسف می‌کنیم».

حماس همچنین از «امت اسلامی و عربی، آزادگان جهان و مردم» خواست فشار حداکثری را بر منافع رژیم اشغالگر قدس وارد کنند.

ارسال نظرات