چهارشنبه ؛ 29 فروردين 1403

ارتش اسرائیل: با بزرگترین مشکل روانی از سال ۱۹۷۳ مواجهیم

ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه هزاران تن از نظامیان آن بعد از جنگ غزه برای درمان اختلالات روانی اقدام کرده‌اند گزارش داد که ارتش اسرائیل امروز با بزرگترین مشکل روانی از سال ۱۹۷۳ مواجه است.
کد خبر : 16094
 
در پی افزایش قابل توجه بیماری‌ها واختلالات روانی میان نظامیان صهیونیست بعد از آغاز جنگ غزه، ارتش اسرائیل در گزارشی اذعان کرد که این ارتش امروز با بزرگترین مشکل روانی از سال ۱۹۷۳ تاکنون مواجه است.

«لوسیان لئور» رئیس بخش سلامت روان ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه عبری هاآرتص اعلام کرد که حدود ۱۷۰۰ نظامی اسرائیلی تاکنون تحت درمان قرار گرفته‌اند و مجددا به ارتش برگشته‌اند. همچنین حدود هزار نظامی هم به دلیل علائم شوک نیاز به درمان فشرده داشتند که ۷۵ درصد آن‌ها به ارتش برگشتند.

این مسئول ارتش صهیونیستی در ادامه گفت که انتظار می‌رود بعد از جنگ تعداد بسیار بیشتری از نظامیان برای درمان روانی مراجعه کنند.

منابع مطبوعاتی رژیم صهیونیستی هم اعلام کردند که از زمان آغاز جنگ غزه در ۷ اکتبر تاکنون حدود ۳۰۰۰ نظامی ارتش اسرائیل با شکایت از اختلالات روانی به بخش سلامت روان مراجعه کرده‌اند.

«یحال لویچز» رئیس کلینیک بخش بیماری‌های روانی در ارتش اسرائیل نیز به نوبه خود در گفتگو با سازمان رادیو و تلویزیون رژیم اشغالگر اعلام کرد که نزدیک به ۳ هزار نفر از نظامیان ارتش از جمله نیرو‌های عادی و ذخیره به افسران بخش سلامت روان مراجعه کرده‌اند.

درحالی که با گذشت مدت کوتاهی از جنگ غزه هشدار‌های زیادی درباره فروپاشی نظام سلامت روان صهیونیست‌ها مطرح شده بود، ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا فاش کرد که ۳۰ هزار نظامی آن درباره اختلالات روانی ناشی از مشارکت در جنگ غزه صحبت می‌کنند.

معالجات روانی ۲ هزار نظامی صهیونیست پس از تهاجم به غزه

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین از ایجاد یک مرکز تخصصی در زمینه بهداشت روانی برای مقابله با اثرات جنگ غزه بر سلامت روانی نیرو‌های خود خبر داده و اعلام کرد که انتظار می‌رود درخواست‌های زیادی در این مرکز از جانب نظامیان برای درمان اختلالات روانی همچون «اضطراب بعد از شوک» یا «شوک جنگ» مطرح گردد.

اطلاعات نشان می‌دهد که تاکنون ۲۹۰ نظامی ارتش اسرائیل در این مرکز تازه تاسیس برای کسانی که در معرض ترومای جنگی قرار گرفته‌اند تحت درمان قرار دارند. همچنین ۲۰۰ نظامی دیگر با اختلال «اضطراب بعد از شوک» به مرکز مذکور مراجعه کردند.

بر اساس این اطلاعات، مرکز کمک‌های تلفنی روانی ارتش اسرائیل تاکنون ۴ هزار و ۴۵۰ مورد تماس از جانب نظامیان این ارتش دریافت کرده که از اختلالات روانی رنج می‌برند و شاکی هستند. همچنین ۲۷۰ افسر از بخش سلامت روان برای رسیدگی به مشکلات روانی نظامیان صهیونیست به ارتش اسرائیل احضار شده‌اند.

نتایج تحقیقات و مطالعات مراکز مربوطه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که شمار زیادی از صهیونیست‌ها بعد از جنگ غزه دچار اختلال و آسیب‌های شدید روانی شده و اعتیاد آن‌ها به الکل و مواد مخدر افزایش یافته است.

علاوه بر آن آمار خودزنی در ارتش اسرائیل هم بالا رفته و چندی قبل یک نظامی اسرائیلی که اخیرا از غزه بازگشته بود، در تل‌آویو به سوی دوست خود تیر اندازی کرده و باعث مرگ وی شد. پیش از آن هم یک نظامی صهیونیست دیگر که باز هم از جنگ غزه بازگشته بود، بعد از دیدن یک کابوس از خواب پریده و هم اتاقی‌های خود را به رگبار بست.

انتهای پیام/

ارسال نظرات