شنبه ؛ 01 ارديبهشت 1403

جدیدترین اظهارنظر معاون وزیر در خصوص سرخابی ها

معاون وزیر ورزش می گوید تا 11 فروردین مشکل مالکیت مشترک سرخابی ها حل خواهد شد.
کد خبر : 16090

به گزارش "ورزش سه"، محمدشروین اسبقیان، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش که به عنوان سخنگوی این بخش در وزارتخانه معرفی شده، امروز در اولین نشست خبری خود مقابل خبرنگاران قرار گرفت و به سوالات پاسخ داد.

یکی از بحث های روز ورزش کشور موضوع واگذاری استقلال و پرسپولیس و بحث مالکیت مشترک آن هاست که همچنان به نتیجه نرسیده است. 

اسبقیان در نشست خبری امروز در این خصوص اظهار داشت: "این دو باشگاه از سرمایه‌های ورزش کشور هستند که میلیون‌ها نفر از آنها حمایت می‌کنند. این دو تیم ظرفیت های بزرگی برای کار تجاری دارند. برخلاف دوره‌های گذشته و دولت‌های قبل، در این دولت حل مشکل این دو باشگاه در دستور کار بوده و دولت اراده کرده تا مشکل را مرتفع کند. همچنین بخشی از سهام آنها از طریق بورس به مردم واگذار شد و این واقعی بود. دولت از همان ظرفیت‌های قانونی برای حل مشکلات آنها استفاده کرده است. ظرفیت قانونی برای واگذاری آنها فراهم شد که قرار بود به یکی از صندوق های رفاه واگذار شود که مورد قبول واقع نشد. دولت این مجوز را داده که این دو باشگاه به دو بانک غیر دولتی واگذار شوند. مقدمات آن صورت گرفته و اقدامات لازم انجام می‌شود."

وی در خصوص این پرسش که بحث مالکیت سرخ آبی‌ها تا ۱۱ فروردین به نتیجه می‌رسد یا نه، عنوان کرد: "ما ناظر باشگاه‌ها هستیم و وظیفه وزارت، باشگاه‌داری نیست، اما اینکه تا آن تاریخ که اعلام شده تعیین و تکلیف شود باید بگویم که کار به طور جدی در حال پیگیری است. البته خبر واگذاری در موعد مقرر اعلام می‌شود. کار پلکانی پیش می‌رود. وزارت ورزش به طور جدی با همکاری فدراسیون فوتبال کار را دنبال می‌کند و مشکلی در خصوص صدور مجوز آنها وجود ندارد."

ارسال نظرات