چهارشنبه ؛ 29 فروردين 1403

فرار بیش از ۲۵۰ هزار صهیونیست پس از عملیات «طوفان الاقصی»

روزنامه معروف عبری زبان از فرار بیش از ۲۵۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست از خانه‌هایشان در پی عملیات «طوفان الاقصی» پرده برداشتند.
کد خبر : 16069

تبیین:

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در این باره فاش کرد: یک گزارش دولتی حاکی از آن است که بیش از ۲۵۰ هزار شهرک‌نشین پس از هفتم اکتبر فرار کرده‌اند.

طبق این گزارش، مقامات رژیم اشغالگر از ۱۶۴ هزار صهیونیست خواستند محل سکونت خود را ترک کنند و علاوه بر آنها ۱۵۰ هزار شهرک‌نشین دیگر بدون دریافت چنین دستوری تصمیم به فرار از چندین منطقه در شمال و جنوب سرزمین‌های اشغالی گرفتند.

در این گزارش آمده است که این صهیونیست‌ها از ترس حملات موشکی مقاومت فلسطین و حزب‌الله لبنان از شهرک‌های مرز لبنان و منطقه «غلاف غزه» فرار کرده‌اند.

این رسانه صهیونیست همچنین از آغاز روند بازگشت این شهرک‌نشینان به خانه‌هایشان خبر داد. اخیراً رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اشغالگر توجهی به سرنوشت آنها نداشته و آنها را رها کرده است.

پیش‌تر «ایتان داویدی»، رئیس شهرک «مرگلیوت» در شمال فلسطین اشغالی در این باره گفته بود: اگر واقعیت را تغییر ندهیم یک نفر هم آماده زندگی در شهرک‌های نوار مرزی نخواهد بود.

مقاومت فلسطین به رهبری گردان‌های شهید عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس ۱۵ مهر عملیات غافلگیرکننده‌ای را تحت عنوان «طوفان الاقصی» آغاز کردند و هم‌زمان با حملات راکتی، حمله زمینی را به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه غلاف غزه انجام دادند. یک روز پس از این حملات حزب‌الله لبنان نیز وارد نبرد شد و روزانه چندین پایگاه حساس اشغالگران را هدف قرار می‌دهداین حملات ترس به جان ساکنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمال و جنوب سرزمین‌های اشغالی انداخته و بیشتر آنها این شهرک‌ها را تخلیه و از منطقه فرار کرده‌ان

منبع: الوقت

ارسال نظرات