شنبه ؛ 01 ارديبهشت 1403
12 اسفند 1402 - 09:00
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد :

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در سراسر کشور/ در حال به روزسانی + جدول

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.
کد خبر : 15995

تبیین :

انتخابات مجلس در 31 استان و 290 حوزه و 59 هزار شعبه برگزار شد و واجدان شرایط شرکت در این انتخابات برای انتخاب نمایندگان دوازدهمین پارلمان ایران، 290 نماینده را انتخاب کردند.

آذربایجان شرقی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تبریز و آذرشهر و اسکو

1) روح‌الله متفکر‌آزاد
2) مسعود پزشکیان

مابقی نمایندگان در دور دوم انتخاب خواهند شد

 
2 اهر وهریس بیت الله عبداللهی 31 هزار و 676 رای
3 بناب حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی 23 هزار و 343 رای
4 سراب مجید نصیرپور 13 هزار و 199 رای
5 شبستر محمود طاهری و حسین غیاثی به دور دوم انتخابات راه یافتند.  
6 کلیبر، خدا‌آفرین و هوراند بهنام رضوانی 22 هزار و 246 رأی
7 مراغه و عجبشیر سید فرید موسوی 32 هزار و 776 رأی
8 مرندو جلفا عزت‌الله حبیب‌زاده 40 هزار رای
9 ملکان زهرا خدادادی 13 هزار و 613 رای
10 میانه مریم عبدالهی
مهدی اسماعیلی و سید‌مرتضی حسینی به دور دوم راه یافتند
 
11 هشترود و چاراویماق فرامرز شهسواری 13 هزار و 550 رأی
12 ورزقان رضا علیزاده 24 هزار و 348 رأی
13 بستان‌آباد غلامرضا نوری قزلجه 17 هزار و 18 رای

آذربایجان غربی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 ارومیه    
2 بوکان    
3 پیرانشهر    
4 سردشت و میرآباد

کمال حسین‌پور

44 هزار و 52 رای
5 خوی و چایپاره عادل نجف‌زاده 49 هزار رای
6 ماکو وچالدران و پلدشت و شوط عمر پوراقدم 46هزار و 486 رای
7 مهاباد سلام ستوده 15 هزار و 885 رأی
8 میاندوآب و چهاربرج و باروق علی احمدی 33 هزار رای
9 شاهین دژ و تکاب محمد میرزایی 15 هزار رای
10 نقده و اشنویه عبدالکریم حسین‌زاده 36 هزار و 83 رای
11 سلماس یعقوب رضازاده 19 هزار و 133 رأی

اردبیل

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اردبیل، نمین، نیر و سرعین 1) علی نیکزاد
2) صدیف بدی
3) احد بیوته
 
2 پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز ابراهیم فهیمی و امیدعلی رعنایی به دور دوم راه یافتند  
3 خلخال و کوثر وحید کنعانی  
4 گرمی و انگوت محمد خوش‌سیما 20 هزار و 19 رأی
5 مشگین‌شهر بابک رضازاده  

اصفهان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اصفها‌ن، جرقویه، ورزنه، هرند و کوهپایه    
2 اردستان احمد بخشایش‌اردستانی 11 هزار و 284 رأی
3 شاهین شهرومیمه و برخوار    
4 خمینی شهر محمدتقی نقدعلی  45 هزار و 767 رأی
5 سمیرم به دور دوم کشیده شد  
6 شهرضا و دهاقان    
7 فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت اسماعیل سیاوشی 17 هزار و 780 رای
8 فلاورجان رمضان رحیمی 18 هزار رای
9 کاشان وآران و بیدگل مصطفی معینی 36 هزارو 734 رأی
10 گلپایگان و خوانسار سید مسعود خاتمی 13 هزار و 273 رأی
11 لنجان حسین رجایی‌ریزی و علی کیانی به مرحله دوم رفتند  
12 مبارکه زهرا سعیدی 11 هزار و 906 رأی
13 نائین و خور و بیابانک الهام آزاد 6 هزار و 472 رأی
14 نجف‌آباد و تیران وکرون ابوالفضل ابوترابی 40 هزار و 250 رای
15 نطنز و بخش قمصر

حسین عبدلی

14 هزار و 383 رای
16 مسیحیان ارمنی جنوب    

البرز

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 کرج، اشتهارد و فردیس    
2 ساوجبلاغ، نظر‌آباد، طالقان و چهارباغ علی حدادی 24 هزار و 901 رأی

ایلام

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1  ‌ایوان، چرداول،‌ مهران,‌ ملکشاهی، سیروان‌ 1) فریدون همتی
2) سارا فلاحی
1) 34 هزار و 914 رأی
2) 34 هزار و 721 رأی
2 دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره اسدالله چراغی 31 هزار و 595 رأی

بوشهر

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بوشهر، گناوه و دیلم    
2 دشتی و تنگستان غلامحسین زارعی 20 هزار و 257 رأی
3 دشتستان ابراهیم رضایی 43 هزار و 629 رأی
4 کنگان ودیر وجم و عسلویه    

تهران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تهران، شمیرانات، اسلامشهر، ری و پردیس    
2 پاکدشت    
3 دماوند و فیروزکوه شاهرخ رامین 17 هزار و 812 رأی
4 رباط کریم و بهارستان حسن قشقایی  
5 شهریار، قدس و ملارد    
6 ورامین، پیشوا و قرچک مهدی زمانی افشار 30 هزار و 463 رأی
7 زرتشتیان    
8 کلیمیان    
9 مسیحیان آشوری وکلدانی    
10 مسیحیان ارمنی شمال    

چهارمحال و بختیاری

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 شهرکرد و بن و سامان احمد راستینه 33 هزار و 720 رأی
2 اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار حمیدرضا عزیزی 24 هزار رأی
3 بروجن غلامرضا میرزایی  
4 لردگان و خانمیرزا و فالرد سیدروح‌الله موسوی 56 هزار و 850 رأی

خراسان جنوبی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بیرجند و درمیان و خوسف سیدحسن هاشمی و علی مولوی به دور دوم راه یافتند  
2 نهبندان و سربیشه مصطفی نخعی 31 هزار و 940 رأی
3 قائنات و زیرکوه سلمان اسحاقی 33 هزار و 200 رأی
4 فردوس، سرایان، طبس و بشرویه ‌محمد نصیری 25 هزار و 943 رأی

خراسان رضوی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد عثمان سالاری 76 هزار و 102 رأی
2 تربت حیدریه، مه‌ولات و زاوه محسن زنگنه 72 هزار و 318 رای
3 چناران و طرقبه شاندیز و گلبهار حسن امامی‌راد 29 هزار و 923 رأی
4 خواف و رشتخوار امیر توکلی‌رودی 48 هزار و 575 رأی
5 سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد 1) بهروز محبی
2) محمدرضا محسنی ثانی
1) 50 هزار و 684 رای
2) 40 هزار و 566 رای
6 فریمان، ‌سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی 38 هزار رای
7 قوچان و فاروج علی آذری 27 هزار و 991 رأی
8 کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ جواد نیک‌بین 43 هزار و 523 رأی
9 گناباد و بجستان هادی محمدپور 17 هزار و 769 رأی
10 نیشابور، ‌فیروزه، زبر‌خان، میان‌جلگه 1) سیدیحیی سلیمانی
2) محمد رستمی
1) 51 هزار و 577 رای
2) 44 هزار و 114 رای
11 درگز حسین محمدزاده 14 هزار و 894 رأی
12 مشهد و کلات    

خراسان شمالی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اسفراین و بام‌صفی‌آباد هوای قوامی 34 هزار و 580 رأی
2 شیروان عباس قدرتی 14 هزار و 900 رأی
3 بجنورد، مانه‌وسملقان، جاجرم، گرمه، راز، جرگلان 1)محمد‌مهدی شهریاری
2) سیدمحمد پاکمهر
1) 75 هزار رای
2) 49 هزار رأی

خوزستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اهواز، باوی، حمیدیه و کارون    
2 آبادان

1) جلیل مختار
انتخابات این حوزه به دور دوم کشیده شد

20 هزار و 576
3 اندیمشک  جهانبخش قلاوند  
4 ایذه و باغ ملک و دزپارت و صیدون    
5 بندرماهشهر و امیدیه و هندیجان و بخش جولکی    
6 بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی  
7 خرمشهر    
8 دزفول    
9 دشت آزادگان و هویزه    
10 رامهرمز و رامشیر    
11 شادگان هاشم خنفری‌پور جعفری 23 هزار رای
12 شوش و کرخه محمدکعب امیر 34 هزار و 117 رأی

زنجان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 زنجان و طارم مصطفی طاهری
نبی‌الله محمدی و محمد اسماعیلی به دور دوم رفتند
 
2 ابهر، خرمدره و سلطانیه منصور علیمردانی  23 هزار و 864 رأی
3 خدابنده سعید رفیعی و احمد بیگدلی به دور دوم راه یافتند.  
4 ماهنشان و ایجرود سیدجمال موسوی 20 هزار و 821 رای

سمنان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 سمنان،‌ مهدی‌شهر و سرخه عباس گلرو 29 هزار و 455 رأی
2 دامغان علی‌اکبر علیزاده برمی  11 هزار و 147 رأی
3 شاهرود و میامی احمد عجم 35 هزار و 845 رأی
4 گرمسار و آرادان یاسر عربی 17 هزار و 681 رأی

سیستان و بلوچستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 زاهدان    
2 شهروراسک و سرباز و دلگان    
3 چابهار،‌ نیکشهر، کنارک، قصرقند، دشتیاری و زرآباد محمدانوربجارزهی 54 هزار و 25 رأی
4 خاش، میرجاوه، تفتان ‌ علی کرد  30 هزار و 458 رأی
5 زابل و زهک و هیرمند ونیمروز و هامون    
6 سراوان وسیب و سوران و مهرستان و گلشن محمد نور دهانی  

فارس

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 شیراز و زرقان    
2 آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان رحیم زارع 22 هزار و 570 رأی
3 نی‌ریز، استهبان و بختگان فرهاد طهاسبی 33 هزار و 515 رأی
4 اقلید محسن صالحی 14 هزار و 233 رأی
5 جهرم و خفر محمدرضا رضایی کوچی 54 هزار و 535 رأی
6 داراب و زرین دشت محمدجواد عسگری 42 هزار و 10 رأی
7 سپیدان و بیضاء    
8 سروستان، کوار و خرامه غلامرضا توکل شوریجه 20 هزار و 526 رأی
9 فسا حسن‌علی محمدی 14 هزار و 736 رأی
10 فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین محمد مهدی فروردین 36 هزار و 664 رأی
11 کازرون و کوه چنار غلامرضا دهقان ناصرآبادی 38 هزار و 613 رأی
12 لارستان، ‌خنج، گراش‌ علاالدین بروجردی 39 هزار و 924 رأی
13 لامرد و مهر سیدموسی موسوی 25 هزار و 167 رأی
14 مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان اسفندیار عبداللهی و سیروس سجادیان به مرحله دوم رفتند  
15 ممسنی و رستم    

قزوین

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 قزوین و آبیک و البرز    
2 بوئین زهرا و آوج    
3 تاکستان    

قم

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 قم، کهک، جعفر‌آباد 1) مجتبی ذوالنوری
2) محمد منان رئیسی
3) قاسم روانبخش
1) 149 هزار و 283 رای‌
2) 105147 با رای
3) 78545 رأی

کردستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 سنندج دیواندره کامیاران    
2 بیجار علیرضا زندیان 10 هزار و 403 رای
3 سقز، بانه محسن بیگلری 16 هزار رای
4 دهگلان ـ قروه محمد رسول شیخی  17 هزار و 458 رأی
5 مریوان ـ سروآباد امید کریمیان 11 هزار و 67 رأی

کرمان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 کرمان و راور 1) شهباز حسن‌پور
2) مجید دوستعلی
1) 74 هزار و 219 رأی
2) 71 هزار و 566
2 بافت و رابر و ارزوئیه یاسر سلیمانی 24 هزار رای
3 بم، ریگان، فهرج و نرماشیر موسی غضنفرآبادی 68 هزار و 354 رأی
4 جیرفت و عنبرآباد بهنام سعیدی 37 هزار و 621
5 رفسنجان و انار احمد انارکی‌محمدی 56 هزار و 492 رای
6 زرند وکوهبنان عبدالحسین همتی کسب 28 هزارو 344
7 سیرجان و بردسیر محمد معمتدی‌زاده 53 هزار و 715 رأی
8 شهر بابک غلامرضا نویدی 18 هزار و 302 رأی
9 کهنوج،‌ منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج، فاریاب و جازموریان منصور شکراللهی 82 هزار و 586 رای

کرمانشاه

ردیف   نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 کرمانشاه      
2 اسلام آباد غرب ـ دالاهو مجتبی بخشی‌پور 30 هزار و 576 رأی مستقل
3 پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر رستگار یوسفی 25 هزار و 771 رأی اصولگرا
4 سنقر سیدجواد حسینی‌کیا 11 هزار و 12 رأی اصولگرا
5 قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب فتح‌الله حسینی 38 هزار و 434 رأی اصولگرا
6 کنگاور و صحنه و هرسین وحید احمدی ‌ 32 هزار و 576 رأی اصولگرا

کهگیلویه و بویراحمد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بویراحمد و دنا و مارگون  محمد بهرامی  
2 کهگیلویه و بهمئی و چرام و لنده  حجت‌الاسلام حاجی سید‌محمد موحد  
3 گچساران و باشت غلام رضا تاجگردون  

گلستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 گرگان و آق قلا رمضانعلی سنگدوینی و عبدالغفور امان زاده  
2 رامیان و آزادشهر

جمشید قائم مقام

18 هزار رای
3 علی‌آباد کتول رحمت‌الله نوروزی 32 هزار و 787 رأی
4 کردکوی و ترکمن و بندرگز و گمیشان

عبدالجلال ایری

26
5 گنبدکاووس به دور دوم کشیده شد  
6 مینودشت، کالله، مراوه‌تپه و گالیکش

عبدالجلال ایری

 

گیلان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 رشت و خمام 1) جبار کوچکی‌نژاد
2) مهدی فلاح
3) محمدرضا احمدی سنگر

1) 45 هزار و 614
2) 34 هزار و ‌682
3) 32 هزار و 273

2 آستارا ولی داداشی 16 هزار و 474 رای
3 آستانه اشرفیه ابراهیم نجفی 17 هزار و 490 رأی
4 بندرانزلی احمد دنیامالی 8 هزار و 147 رأی
5 رودبار مهرداد گودرزوند چگینی 18 هزار و 788 رای
6 رودسر و املش محمدعلی جانی 18 هزار و 587 رأی
7 صومعه سرا سعید رحمت‌زاده 24 هزار و 760 رای
8 طوالش، رضوانشهر و ماسال یاسر اسلام‌دوست 44 هزار و 161 رأی
9 فومن و شفت کریم معصومی 22 هزار رای
10 لاهیجان و سیاهکل    
11 لنگرود مهراداد لاهوتی 24 هزار و 936 رای

لرستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 خرم آباد و چگنی    
2 الیگودرز    
3 بروجرد    
4 پلدختر و معمولان    
5 دلفان و سلسله محمدحسین محمدی 43 هزار و 445 رأی
6 دورود و ازنا    
7 کوهدشت و رومشکان علی امامی راد 23 هزار و 242 رأی

مازندران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 ساری و میاندورود 1) علی بابایی‌کارنامی‌
2) عالیه زمانی کیاسری
1) 50 هزار رای
2) 55 هزار رای
2 آمل رضا حاجی‌پور  28 هزار و 415 هزار رأی
3 بابل 1) حسن نتاج
2) احمد فاطمی
1) 69 هزار و 72 رای
2) 40 هزار و 938 رای
4 بابلسر و فریدونکنار علی‌اصغر باقرزاده 42 هزار و 288 رأی
5 بهشهر و نکا و گلوگاه غلامرضا شریعتی 38 هزار و 7 رأی
6 تنکابن و رامسر و عباس آباد سید شمس‌الدین حسینی 45 هزار و 398 رأی
7 قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سواد کوه شمالی انتخابات در این مرحله به دور دوم رفت  
8 نور و محمودآباد عبدالوحید فیاضی 23 هزار و 290 رای
9 نوشهر، چالوس و کلاردشت کامران پولادی 27 هزار و 349 رأی

مرکزی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اراک و کمیجان وخنداب    
2 تفرش و آشتیان و فراهان ولی‌الله بیاتی 11 هزار و 739 رأی
3 خمین محمد بیات 8 هزار و 253 رأی
4 ساوه و زرندیه    
5 شازند هوشنگ هادیان‌پور 10 هزار و 378 رأی
6 محلات و دلیجان محمد جلالی 5 هزار و 493 رأی

هرمزگان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 بندرعباس و قشم وابوموسی و حاجی‌آباد و خمیر

1) احمد مرادی

2) فاطمه جراره
3) محمد آشوری تازیانی

 

1) اصولگرا

2) اصولگرا

3)

2 بندرلنگه و بستک و پارسیان احمد جباری   اصولگرا
3 میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی 72367 اصولگرا(ائتلاف)

همدان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 همدان و فامنین حمیدرضا حاجی‌بابایی و عباس صوفی 1) 58 هزار و 349 رأی
2) 47 هزار و و 934 رأی
اصولگرا (ائتلاف)
2 اسدآباد علی‌اکبر رنجبرزاده   اصولگرا (ائتلاف)
3 بهار و کبودراهنگ فتح‌الله توسلی 37 هزار و 195 رای  
4 تویسرکان محمدمهد‌ی مفتح 10 هزار و 392 رأی اصولگرا
5 رزن و درگزین سیدابوالحسن مصطفوی‌غمام 16 هزار و 28 رای اصولگرا (ائتلاف)
6 ملایر احد آزادی‌خواه ـ نماینده بعدی در دور دوم   1) اصولگرا (ائتلاف)
7 نهاوند ‌علیرضا نثاری  17 هزار رای مستقل

یزد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن محمدصالح جوکار 81 و 634 رأی  
2 اردکان مصطفی پوردهقان 12 هزار و 271 رأی اصلاح‌طلب
3 مهریز،‌ بافق، ابرکوه، خاتم، بهاباد و مروست محمدرضا صباغیان 23 هزار و 485 رأی  
4 تفت و میبد سیدجلیل میرمحمدی 19 هزار و 994 رای  

انتهای پیام/

 
 

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظرات