يکشنبه ؛ 02 ارديبهشت 1403
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد :

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در سراسر کشور/ در حال به روزسانی + جدول

‌با شمارش صندوق‌های شهری و روستایی، ‌نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های مختلف انتخابیه مشخص شد.
کد خبر : 15994

تبیین :

انتخابات مجلس در 31 استان و 290 حوزه و 59 هزار شعبه برگزار شد و واجدان شرایط شرکت در این انتخابات برای انتخاب نمایندگان دوازدهمین پارلمان ایران، 290 نماینده را انتخاب کردند.

آذربایجان شرقی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تبریز و آذرشهر و اسکو    
2 اهر وهریس    
3 بناب    
4 سراب    
5 شبستر    
6 کلیبر و خدا آفرین و هوراند    
7 مراغه و عجب شیر    
8 مرندوجلفا    
9 ملکان    
10 میانه    
11 هشترود و چاراویماق    
12 ورزقان    

آذربایجان غربی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 ارومیه    
2 بوکان    
3 پیرانهشر    
4 سردشت و میرآباد    
5 خوی و چایپاره    
6 ماکو وچالدران و پلدشت و شوط    
7 مهاباد    
8 میاندوآب و چهاربرج و باروق    
9 شاهین دژ و تکاب    
10 نقده و اشنویه    

اردبیل

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اردبیل و نمین و نیر و سرعین    
2 پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز    
3 خلخال وکوثر    
4 گرمی و انگوت    
5 مشگین‌شهر    

اصفهان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اصفها‌ن و جرقویه و ورزنه و هرند,و کوهپایه    
2 اردستان    
3 شاهین شهرومیمه و برخوار    
4 خمینی شهر    
5 سمیرم    
6 شهرضا و دهاقان    
7 فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین و میاندشت    
8 فلاورجان    
9 کاشان وآران و بیدگل    
10 گلپایگان و خوانسار    
11 لنجان    
12 مبارکه    
13 نائین و خور و بیابانک    
14 نجف آباد و تیران وکرون    
15 نطنز و بخش قمصر    
16 مسیحیان ارمنی جنوب    

البرز

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 کرج، اشتهارد و فردیس    
2 ساوجبلاغ، نظر‌آباد، طالقان و چهارباغ    

ایلام

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1  ‌ایوان، چرداول،‌ مهران,‌ ملکشاهی، سیروان‌    
2 دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره    

بوشهر

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بوشهر، گناوه و دیلم    
2 دشتی و تنگستان غلامحسین زارعی  
3 دشتستان    
4 کنگان ودیر وجم و عسلویه    

تهران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تهران، شمیرانات، اسلامشهر، ری و پردیس    
2 پاکدشت    
3 دماوند و فیروزکوه    
4 رباط کریم و بهارستان    
5 شهریار، قدس و ملارد    
6 ورامین و پیشوا و قرچک    
7 زرتشتیان    
8 کلیمیان    
9 مسیحیان آشوری وکلدانی    
10 مسیحیان ارمنی شمال    

چهارمحال و بختیاری

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 شهرکرد و بن و سامان احمد راستینه  
2 اردل و فارسان و کوهرنگ و کیار حمیدرضا عزیزی  
3 بروجن غلامرضا میرزایی  
4 لردگان و خانمیرزا و فالرد سیدروح‌الله موسوی  

خراسان جنوبی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بیرجند و درمیان و خوسف    
2 نهبندان و سربیشه    
3 قائنات و زیرکوه    
4 فردوس وسرایان و طبس و بشرویه    

خراسان رضوی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 تربت جام وتایباد و باخرز و صالح آباد    
2 تربت حیدریه و مه والت و زاوه    
3 چناران و طرقبه شاندیز و گلبهار    
4 خواف و رشتخوار    
5 سبزوار وجغتای و جوین وخوشاب و داورزن و ششتمد    
6 فریمان و سرخس وبخشهای احمدآباد و رضویه    
7 قوچان و فاروج    
8 کاشمرو خلیل آباد و بردسکن و کوهسرخ    
9 گناباد و بجستان    
10 نیشابور و فیروزه و زبر خان میان جلگه    
11 درگز    
12 مشهد و کلات    

خراسان شمالی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اسفراین و بام صفی آباد    
2 شیروان    
3 بجنورد و مانه وسملقان و جاجرم و گرمه و راز و جرگالن    

خوزستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اهواز و باوی و حمیدیه و کارون    
2 آبادن    
3 اندیمشک  جهانبخش قلاوند  
4 ایذه و باغ ملک و دزپارت و صیدون    
5 بندرماهشهر و امیدیه و هندیجان و بخش جولکی    
6 بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی  
7 خرمشهر    
8 دزفول    
9 دشت آزادگان و هویزه    
10 رامهرمز و رامشیر    
11 شادگان    

زنجان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 زنجان و طارم    
2 ابهر و خرمدره و سلطانیه    
3 خدابنده    
4 ماه نشان وایجرود    

سمنان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 سمنان و مهدی شهر و سرخه    
2 دامغان    
3 شاهرود و میامی    
4 گرمسار و آرادان    

سیستان و بلوچستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 زاهدان    
2 شهروراسک و سرباز و دلگان    
3 چابهارو نیک شهر و کنارک و قصرقند و دشتیاری و زرآباد    
4 خاش و میرجاوه وتفتان و بخشهای نصرت آباد و کورین    
5 زابل و زهک و هیرمند ونیمروز و هامون    
6 سراوان وسیب و سوران و مهرستان و گلشن    

فارس

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 شیراز و زرقان    
2 آباده و بوانات و خرم بید و سرچهان    
3 نی ریز و استهبان و بختگان    
4 اقلید    
5 جهرم و خفر    
6 داراب و زرین دشت    
7 سپیدان و بیضاء    
8 سروستان و کوار و خرامه    
9 فسا    
10 فیروزآباد و فراشبند و قیروکارزین    
11 کازرون و کوه چنار    
12 الرستان و خنج و گراش و اوزو جویم    
13 المرد ومهر    
14 مرودشت وپاسارگاد و ارسنجان    
15 ممسنی و رستم    

قزوین

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 قزوین و آبیک و البرز    
2 بوئین زهرا و آوج    
3 تاکستان    

قم

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 قم، کهک، جعفر‌آباد 1) مجتبی ذوالنوری
2)  محمد منان رئیسی
3) قاسم روانبخش
1) 149 هزار و 283 رای‌
2) 105147 با رای
3) 78545 رأی

کردستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 سنندج دیواندره کامیاران    
2 بیجار    
3 سقز، بانه    
4 دهگلان ـ قروه    
5 مریوان سروآباد    

کرمان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 کرمان و راور    
2 بافت و رابر و ارزوئیه    
3 بم و ریگان وفهرج و نرماشیر    
4 جیرفت و عنبر آباد    
5 رفسنجان و انار    
6 زرند وکوهبنان    
7 سیرجان و بردسیر    
8 شهر بابک    
9 کهنوج و منوجان و رودبار جنوب وقلعه گنج و فاریاب و جازموریان    

کرمانشاه

ردیف   نماینده منتخب تعداد آرا
1 کرمانشاه    
2 اسلام آباد غرب ـ دالاهو مجتبی بخشی‌پور 30 هزار و 537 رأی
3 پاوه و جوانرود و ثالث باباجانی وروانسر رستگار یوسفی 25 هزار و 771 رأی
4 سنقر سیدجواد حسینی‌کیا 11 هزار و 12 رأی
5 قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیالنغرب فتح‌الله حسینی 38 هزار و 434 رأی
6 کنگاور و صحنه و هرسین وحید احمدی ‌ 32 هزار و 576 رأی

کهگیلویه و بویراحمد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 بویراحمد و دنا و مارگون  محمد بهرامی  
2 کهگیلویه و بهمئی و چرام و لنده  حجت‌الاسلام حاجی سید‌محمد موحد  
3 گچساران و باشت غلام رضا تاجگردون  

گلستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 گرگان و آق قلا    
2 رامیان و آزادشهر    
3 علی آباد کتول    
4 کردکوی و ترکمن و بندرگز و گمیشان    
5 گنبدکاووس    
6 مینودشت و کالله ومراوه تپه و گالیکش    

گیلان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 رشت و خمام    
2 آستارا    
3 آستانه اشرفیه    
4 بندرانزلی    
5 رودبار    
6 رودسر و املش    
7 صومعه سرا    
8 طوالش و رضوانشهرو ماسال    
9 فومن و شفت    
10 لاهیجان و سیاهکل    
11 لنگرود    

لرستان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 خرم آباد و چگنی    
2 الیگودرز    
3 بروجرد    
4 پلدختر و معمولان    
5 دلفان و سلسله    
6 دورود و ازنا    
7 کوهدشت و رومشکان    

مازندران

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 ساری و میاندورود    
2 آمل    
3 بابل    
4 بابلسر و فریدونکنار    
5 بهشهر و نکا و گلوگاه    
6 تنکابن و رامسر و عباس آباد    
7 قائم شهر و سوادکوه و جویبار و سیمرغ و سواد کوه شمالی    
8 نور و محمودآباد    
9 نوشهر و چالوس و کالردشت    

مرکزی

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا
1 اراک و کمیجان وخنداب    
2 تفرش و آشتیان و فراهان    
3 خمین    
4 ساوه و زرندیه    
5 شازند    
6 محلات و دلیجان    

هرمزگان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 بندرعباس و قشم وابوموسی و حاجی‌آباد و خمیر

1) احمد مرادی

2) فاطمه جراره
3) محمد آشوری تازیانی

 

1) اصولگرا

2) اصولگرا

3)

2 بندرلنگه و بستک و پارسیان احمد جباری   اصولگرا
3 میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی 72367 اصولگرا(ائتلاف)

همدان

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 همدان و فامنین حمیدرضا حاجی‌بابایی   اصولگرا (ائتلاف)
2 اسدآباد علی‌اکبر رنجبرزاده   اصولگرا (ائتلاف)
3 بهار و کبودراهنگ روح‌الله نباتی   اصولگرا (ائتلاف)
4 تویسرکان محمدمهد‌ی مفتح   اصولگرا
5 رزن و درگزین سید ابوالحسن مصطفوی   اصولگرا (ائتلاف)
6 ملایر احد آزادی‌خواه ـ نماینده بعدی در دور دوم   1) اصولگرا (ائتلاف)
7 نهاوند ‌علیرضا نثاری   مستقل

یزد

ردیف حوزه انتخابیه نماینده منتخب تعداد آرا گرایش سیاسی
1 یزد و اشکذر و زارچ بخش ندوشن      
2 اردکان مصطفی پوردهقان   اصلاح‌طلب
3 مهریز وبافق و ابرکوه وخاتم وبهاباد ومروست      
4 تفت و میبد      

 

 
 

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظرات